Vánoční koncert PS Vlastislav

Pěvecký sbor Vlastislav připravuje pro všechny milovníky vánoční hudby a zpěvů tradiční VÁNOČNÍ KONCERT. Půvabné vánoční koledy a zpěvy přednesou jak dětský pěvecký sbor „Písnička“ Základní školy v Heřmanově Městci, tak i PS Vlastislav a hosté.
V rámci letošního koncertu zazní dvě kontrastní díla. Uvedeno bude asi nejznámější vánoční dílo naší historie Česká mše vánoční „Hej, mistře!“ Jakuba Jana Ryby. Toto dílo uvedou pěvecké sbory Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, Pěvecký sbor Konzervatoře a domácí Vlastislav společně se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice pod taktovkou Tomáše Židka. Sóla přednesou Marie Novotná, Vojtěch Pošvář, Inka Kořínková a Denis Behina. Vrcholem koncertu bude uvedení cyklu vánočních zpěvů „Snové koledy“. Pokud jste viděli pohádku Jiřího Stracha „Anděl Páně“, bude Vám tato hudba jistě nápadně povědomá. Autorem úprav je soudobý český skladatel Miloš Bok. Koncert bude unikátní také tím, že své dílo zde s taktovkou v ruce uvede právě Miloš Bok. Účastníci nejen uvidí, ale také uslyší velké obsazení orchestru a úpravy koled nejen českých, ale např. i anglických. Velké symfonické provedení i s neortodoxním přístupem autora samotného slibuje nevšední zážitek.
Věříme, že i letošní vánoční koncert přiláká mnohé posluchače z širokého okolí. Všichni jste srdečně zváni ke krátkému odpočinutí od předvánočního shonu v neděli 16. prosince v 16.30 hod. do heřmanoměstecké zrekonstruované sokolovny. Vstupenky si můžete již nyní zakoupit v TIC na náměstí Míru.