Vánoční koncert s kouzelnou hudbou z českých pohádek

Pěvecký sbor Vlastislav připravuje pro všechny milovníky vánoční hudby a zpěvů tradiční VÁNOČNÍ  KONCERT. Půvabné vánoční koledy a zpěvy přednese PS Vlastislav a jeho hosté.

V rámci letošního koncertu bude uvedena Missa pastoralis „Alma nox!“, tedy „Tichá noc!“ slovenského skladatele Mikuláše Schneidera – Trnavského.  Zcela výjimečná bude potom suita českých pohádkových písní „Kouzelné vánoce“. Suitu písní z pohádek Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty, Princezna ze mlejna a řady dalších upravil mladý sbormistr, dirigent a skladatel Jakub Pikla a poprvé u nás zazněly s velkým úspěchem při vánočním koncertu před čtyřmi lety. Na přání mnohých se s nimi letos Vlastislav vrací.

U nás v Heřmanově Městci zazní v podání Chrudimské komorní filharmonie a pěveckých sborů Doubravan Chotěboř a domácího Vlastislavu pod taktovkou autora suity Jakuba Pikly. Dobře známé a oblíbené pohádkové melodie věrně spojené s vánocemi mohou být lákavou pozvánkou i pro Vás. Koncert se uskuteční v neděli 17. prosince v 16.30 hod. v heřmanoměstecké sokolovně. Využijte cenově zvýhodněný předprodej vstupenek na TIC na náměstí Míru.