Jarní koncert v synagoze s dětským sborem Jitro

Od září loňského roku má pěvecký sbor Vlastislav, který se v loňském roce připomněl 160 let od svého založení, novou sbormistryni, studentku pardubické konzervatoře Natálii Štorkovou. S ní jsme připravili nejenom vánoční program, který byl uveden na celkem sedmi koncertech, ale také připravujeme nový profilový repertoár skladeb. Je velmi pestrý. Těšit se můžete na lidové písně stejně jako moderní sklady od českých i světových autorů. Právě tento program, kde si jistě každý najde to své, představíme na tradičním Jarním koncertě v heřmanoměstecké synagoze.

Bude to již popáté a letos jsme pozvali jako hosty nejen u nás ale i ve světě proslulý dětský pěvecký sbor Jitro z Hradce Králové pod vedením Jiřího Skopala. Pro ně bude koncert součástí jejich následujícího uměleckého turné po Spojených státech amerických. Slyšet je v akusticky výborném prostoru synagogy opravdu stojí za to. A v rámci koncertu také vystoupí s několika skladbami oba sbory společně.

Koncert se uskuteční v neděli 16. dubna v 17 hodin v Synagoze. Vstupenky bude možné zakoupit na místě. Těšíme se na Vás.